Feminizmus vznikol ako myšlienka strednej vrstvy a žien, ktoré chceli mať väčší hlas na to, ako by sa mala uberať ich krajina. Najprv sa rozmohol v Austrálii, neskôr v Amerike a netrvalo dlho, keď ho mohli ženy pocítiť aj v Európe. Vo všetkých končinách sveta však nie je vítaný. Veľa kultúr, v ktorých dominuje islam sa popierajú feminizmus a jeho idey. Ide o náboženskú zaujatosť, no mnohí veria, že sa to postupne zmení a nakoniec aj stratí.
- Síce je západný svet pre dámy priam ideálnym miestom na žitie, no mnohé pokladajú boj za rovnoprávnosť muža a ženy za nedokončenú vec. Okrem častých výčitiek na pánov a ich šovinistické správanie majú pri tom na mysli aj finančné zabezpečenie.
- Vo feministických médiách sa neraz objavujú štatistiky, ktoré potvrdzujú, že mamy a otcovia zarábajú v produktívnom veku diametrálne odlišné sumy. V tom pramení nespokojnosť a túžba po zmene v mysliach mnohých. Platí to aj o zastúpení nežného pohlavia v parlamente, súdnictve alebo v armáde.
- Často sa však snažia feministky prilievať olej do ohňa. Prečo? Prieskumy sú síce pravdivé, no nie sú vysvetlené a zámerne zavádzajú. Ako? Menej zarábajúce väčšmi pracujú na kratší pracovný úväzok, v zamestnaniach, v ktorých sú platy nižšie a nie sú na vysokej profesionálnej úrovni, alebo nemajú možnosť takého kariérneho postupu ako ich partneri, už len kvôli rodine. Najnovšie prieskumy ukazujú, že nežnejšie pohlavie sa aj tak radšej rozhodne pre deti a pre manžela, než pre prácu plnú nadčasov a zanedbanie svojich najbližších.
- Prečo je potom táto vlna ešte aktuálnou témou? Hlavne kvôli financiám. Je všeobecne známe, že slobodné matky to majú ťažšie. No nie preto, žeby ich zamestnávatelia diskriminovali, čo je aj zo zákona zakázané. Skôr ide o čas, ktorý venujú namiesto pracovaniu alebo štúdiu rodine. To je ten opomenutý fakt, ktorý dodáva celému obrazu iný nádych.
- Je teda celý systém striktne o financiách? Ak vidíme reklamy, ktoré tvrdia, že by mali dostávať viac už len kvôli drahším účesom alebo make-upu, nezostáva nič iné, len sa pousmiať.