Minulý týždeň USA uviedli Huawei na zoznam spoločností, s ktorými nemôžu americké firmy obchodovať, pokiaľ nemajú licenciu.
Zákaz sa vzťahuje na tovar, ktorý má podľa správ 25% alebo viac materiálov pochádzajúcich z USA.
Obmedzenia znamenajú eskaláciu úsilia USA blokovať Huawei, čo podľa neho predstavuje bezpečnostné riziko.
"Panasonic oznámil vo vnútornom oznámení, že by mal pozastaviť transakcie s Huawei a jeho 68 pobočkami, ktoré vláda USA zakázala," uviedla firma vo vyhlásení.
Minulý týždeň administratíva Trump pridala Huawei – druhému najväčšiemu výrobcovi smartfónov na svete – do svojho zoznamu subjektov, ktorý zakazuje spoločnosti získavať technológie od amerických firiem bez schválenia vládou.
Zakladateľ firmy Ren Zhengfei zmenšil vplyv amerických obrubníkov na spoločnosť Huawei, ale skoré náznaky naznačujú, že dopad by mohol byť významný.
Spoločnosť Google zablokovala Huawei z niektorých aktualizácií operačného systému Android , čo znamená, že nové návrhy smartfónov Huawei sú nastavené tak, aby stratili prístup k niektorým aplikáciám Google.
Japonská Softbank a KDDI uviedli, že teraz nebudú predávať nové telefóny Huawei.
UK-založené čip návrhár ARM povedal zamestnancom, že musí pozastaviť obchod s Huawei , podľa interných dokumentov.
Obchodné napätie
Americké ťahy prichádzajú, keď napätie s Čínou v posledných týždňoch eskalovalo.
Začiatkom tohto mesiaca Spojené štáty reorganizovali svoju obchodnú vojnu s Čínou turistickými tarifami, rovnako ako sa obe strany zdali byť blízko dohody.
Pod vedením USA stojí firma pred rastúcou reakciou zo strany západných krajín na možné riziká spojené s používaním svojich produktov v mobilných sieťach 5G novej generácie.
Spojené štáty tvrdia, že čínska vláda by mohla použiť výrobky Huawei na dohľad.
Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je nezávislý od čínskej vlády.