Na svetlo sveta prišla zaujímavá snímka, ktorá je určite vhodná hodiny dlhých dialógov medzi ľuďmi, ktorí ju videli alebo sa ju ešte len uvidieť chystajú. Aby som bol konkrétnejší, ide o citlivú filmovú snímku s názvom The Florida Project. Toto filmové dielo navyše útočí na city i akýsi pohľad bežných ľudí o to viac, že pochádza z reálneho prostredia.
Ukazuje aj tú druhú, temnú a ťažkú stránku údajného krásneho amerického života na slnečnej Floride. Neďaleko krásneho a radosť vyvolávajúceho Disneylandu sa nachádzajú farebné „slumy“, ktoré sú obývané zastupiteľmi chudobných menšín, ale aj sociálne skupiny hanobne prezývané ako „white trash“, čiže „biely odpad“, chudobnejšia a menej vzdelaná časť bieleho obyvateľstva. Táto časť územia má svoj zaužívaný poriadok, teda vlastne neporiadok spojený s bežným verejným násilím, samozrejmosťou je prostitúcia mladých žien (zrejme aj dievčat), ekonomiku tu tvorí obchod s drogami a takisto netreba zabudnúť spomenúť špinavé prostredie, ktoré je ideálne pre vznik mnohých chorôb, ale aj kariéru žobráctva.
Možno už túšíte, že pôjde o filmový snímok zo žánru dráma. Pod pojmom dráma si však možno predstavíme pomalý nekončiaci dej, trochu sivosť a nudu. No v tomto pípade sa pripravte na citový hurikán, ktorý s vami bude otriasať každú minútu filmu. Kritici ľúbia tento film zrovnávať s podobnou snímkou a to American Honey. Rozdiel je však v tom, že v novom filme The Florida Project sa na tieto bolestné veci nepozeráme skrz zrak dospievajúcich pracujúcich, ale z pohľadu detí, ktoré si biedu ešte nechcú uvedomiť a na každom dni sa snažia spoločne hľadať niečo pekné tak, ako deti z normálnejší miest. Taktiež hľadajú iba spôsob, ako sa zahrať a zabiť nudu, svoj osud a prostredie sa tak snažia ignorovať. Ide o dva protichodné pohľady, pričom deti prezentujú tú nevinnosť a hravosť, no ich okolie zasa dospelú skazenosť.